sw.katarzyna
Diecezja Toru�ska
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie
Parafia �wi�tej Katarzyny w �asinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017


1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?
2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała: Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wspólnotom, które przygotowały ołtarze, scholi dziecięcej, dzieciom pierwszokomunijnym i dzieciom sypiącym kwiaty , niosącym feretrony i sztandary. Dziękujemy panu Grzegorzowi Pinkier za nagłośnienie oraz panom policjantom że dbali o nasze bezpieczeństwo podczas całej procesji .Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji procesji, oraz przez obecność złożyli publiczne wyznanie wiary.
3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.
4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W niedzielę 25 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
7. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.
8. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością.
9. Zdjęcia dzieci komunijnych do odbioru na plebani.
10. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach młodych w Hartowcu (20-23 lipec)W programie koncert zespołu ”Siewcy Lednicy” Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę. Koszt 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym
11. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w czwartek o g.19.00 w Domu JPII
12. W środę Nowenna do M.B.N.P o godz.17.30
13. Chrzest dzieci 15 lipca.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca:+Janusz Szynkowski zam.Łasin pochowany cmentarz parafialny +Mieczysław Opaliński zam. Bogdanki pochowany na cmentarzu komunalnym;+Zdzisław Duliński zam.Łasin pochowany na cmentarzu parafialnym.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy .

Szczęść Boże


Oficjalna Strona Parafii świętej Katarzyny w Łasinie
Opracował: Krzysztof Wiśniewski