sw.katarzyna
Diecezja Toru�ska
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie
Parafia �wi�tej Katarzyny w �asinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocy 20.05.2017


1. W przyszła niedzielę uroczystość przyjęcia 70-osobowej grupy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12.15. Dzieci i ich rodziców polecamy modlitwie całej parafii.
2. Próby dzieci komunijnych od poniedziałku do wtorku o godz.15.30. Obecność obowiązkowa.
3. W środę rodzice dzieci komunijnych przygotowują kościół –sprzątanie po wieczornej Mszy.
4. Spowiedź święta dla dzieci komunijnych, rodziców w sobotę godz.9.00 III A i B godz.10.00 klasa III C Widlice, Szonowo
5. Młodzież naszej parafii otrzyma z rąk Księdza Biskupa Józefa Szamockiego Sakrament Bierzmowania dnia 1 czerwca o godz.16.00
6. Próby dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy /obecność obowiązkowa/.
7. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, świadków w sobotę o godz.11.00 .
8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo świętego Ojca Pio we wtorek na godz.17.30
9. Zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę św. dziękczynną w 37 rocznicę święceń kapłańskich Księdza Proboszcza ,którą odprawi wspólnie z 17 kolegami w naszym kościele o godz.11.00 . Niech ten dzień będzie zarazem zachętą do gorliwej i nieustannej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie.
10. Zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy na spotkanie w Domu JPII Zelatorki Żywego Różańca
11. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w czwartek po wieczornej Mszy w Domu JPII
12. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki (piątek 26 maja) oddajemy szacunek wszystkim matkom , którym wszyscy wiele zawdzięczamy. Zachęcamy do okazania wdzięczności : żyjącym poprzez jakiś gest życzliwości, a zmarłym przez modlitwę.
13. Zapraszamy do wspólnego udziału w spotkaniu młodych Lednica dnia 3 czerwca, koszt 70 zł(obejmuje przejazd,ubezpieczenie,pakiet uczestnika) . Zapisy w biurze parafialnym .
14. Nabożeństwo majowe codziennie o godz.17.30;w niedzielę o godz.16.30. Parafian zamieszkałych w pobliżu przydrożnych kapliczek zachęcamy do podtrzymywania wielowiekowej tradycji wspólnego gromadzenia się przy kapliczkach, odmawiania Litanii do NMP i śpiewania pieśni Maryjnych. Dziękujemy za troskę o kapliczki i ich wystrój.
15. Bóg Zapłać za ofiary na remonty.
16. Chorych w szpitalu odwiedzamy w poniedziałek i piątek .
17. Chrzest dzieci 10 czerwca 2017 roku.
18. Na stolikach nasza Katarzynka wspierajmy kolejne numery – program naszego Festynu Parafialnego .

Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego nowego tygodnia, a dzieciom klas III pięknego przeżycia Dnia swojej I-szej Spowiedzi św. i Komunii Świętej , opieki Matki Bożej.

Szczęść Boże


Oficjalna Strona Parafii świętej Katarzyny w Łasinie
Opracował: Krzysztof Wiśniewski