sw.katarzyna
Diecezja Toru�ska
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie
Parafia �wi�tej Katarzyny w �asinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017


1. Ksiądz Biskup skierował do nas Słowo /tekst w naszej Katarzynce/ które wprowadza nas w wydarzenie, które nastąpi w najbliższą sobotę 30 września – jubileusz 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy Patronki naszej diecezji.. W Jej cieniu żyjemy, mamy za co dziękować. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w sobotę o godz. 17.00 u Ojców Redemptorystów w Toruniu.
2. Decyzją Pasterza Diecezji Toruńskiej dziś, po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
3. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy 28 września /czwartek/ o godz. 15. W naszej parafii spotykamy się na Skwerze św. Jana Pawła II
4. W przyszła niedzielę spotkanie dzieci komunijnych na Mszy św. 12.15- poświęcenie różańców.
5. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe o godz.16.30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy Różańcowej. Wypraszajmy poprzez tę Modlitwę łaski dla nas, naszych bliskich i całej Wspólnoty Parafialnej. Jak odmawiać różaniec znajdziesz na naszej stronie w zakładce Żywy Różaniec.
6. Zapraszamy rodziców do Róży Różańcowej modlitwy rodziców za dzieci oraz dzieci, które chciałyby się modlić za swoich rodziców, w ramach Róży Różańcowej modlitwy dzieci za rodziców.
7. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej w czwartek o godz.19.00 w Domu Jana Pawła II.
8. Wiele osób pyta o zdjęcia z pogrzebu ks. Kanonika Edmunda Tucholskiego- można zamawiać na plebani. Cena 10 zł.
9. Bóg Zapłać za ofiary na remonty kościoła .
10. Bóg Zapłać Panu Grzegorzowi Pinkier oraz pracownikom za prace przy zainstalowaniu figurki Matki Bożej Fatimskiej .Poświęcenie 13 października .
11. Chorych w szpitalu odwiedzamy w poniedziałek, piątek
12. W środę Nowenna do M.B.N.P o godz.17.30
13. Chrzest dzieci 14 października .
14. Z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca :Teofil Kurek zam. Stare Błonowo, pochowany w sobotę cmentarzu komunalny; +Aniela Leśniak zam. Łasin Wybudowanie pogrzeb wtorek godz.14.00 /cmentarz parafialny/

Na cały tydzień pracy i nauki wszystkim parafianom życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Patronki św. Katarzyny . Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo..

Szczęść Boże


Oficjalna Strona Parafii świętej Katarzyny w Łasinie
Opracował: Krzysztof Wiśniewski