sw.katarzyna
Diecezja Toru�ska
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie
Parafia �wi�tej Katarzyny w �asinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2017


1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Ich los nie może być nam obojętny. Pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.
2. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy , patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem.
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy czcicieli Ojca Pio dziś na godzinę 16.30.
4. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.
5. Rozpoczynamy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. , patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto o nim pamiętać podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. We wtorek we wspomnienie św. Krzysztofa po Mszach św. o godz. 800 i 1800 święcić będziemy pojazdy na naszym przykościelnym parkingu ,po poświęceniu otrzymamy pamiątki z modlitwą kierowcy przy okazji będą zbierane ofiary dla organizacji MIVA Polska, która kupuje środki transportu dla misjonarzy.
6. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
7. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą Pomarańczową z Grudziądza spotkanie organizacyjne wszystkich zainteresowanych w niedzielę 30 lipca w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu o godz.18.00.
8. W przyszła niedzielę przybędą do naszej parafii pielgrzymi Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę w godzinach wieczornych/18-19.00/.Zachęcamy do przyjęcia pielgrzymów na nocleg, oni idą także w naszych intencjach, za nas się modlą.
9. Przygotowanie noclegu ,poczęstunku dla pielgrzymów w szkole organizuje pan Krzysztof Klonowski .
10. Kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek ,piątek 9.00-10.00 16.00-17.00 (w sytuacjach losowych czynna o każdej porze), nie ma odwiedzin chorych w domach w sierpniu .
11. Zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę w 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu oraz Kraków Łagiewniki w dniach 14/15 wrzesień .Zapisy w biurze parafialnym .Koszt 190 zł.
12. W środę Nowenna do M.B.N.P o godz.17.30
13. Chorych w szpitalu odwiedzamy w piątek .
14. Chrzest dzieci 19 sierpnia.
15. Bóg zapłać za ofiary na remonty.
16. W nadchodzący wtorek 25 lipca imieniny obchodzi Ks .Wikary Krzysztof Foligowski , a w niedziele 30 lipca urodziny Ks.Kanonik Edmund Tucholski Wraz z modlitwą składamy im życzenia wielu Bożych sił i wytrwania w pełnionej posłudze.
17. W wakacyjnym i urlopowym czasie pamiętajmy o naszym chrześcijańskim obowiązku należytego uszanowania niedzieli, nie zapominajmy o Mszy św. i o modlitwie. Rodzice niech nie zapominają o wspólnej Eucharystii wraz z dziećmi.
18. Przypomina, że przy każdorazowym załatwianiu spraw cmentarnych, należy mieć dokument uprawniający do dysponowania grobem. Groby powinny być opłacane co 20 lat.

Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży oraz urlopy i wypoczynek dla dorosłych. Wszystkim, którzy wyjeżdżają życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku oraz szczęśliwej podróży i powrotu do domu za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. Podczas wakacji pamiętajmy o modlitwie, Mszy Św. oraz o spowiedzi i Komunii Św. A wszystkich, którzy przyjechali do Łasina i przebywają na terenie naszej Parafii witamy bardzo serdecznie, życzymy dużo słońca i dobrego wypoczynku . Niech nam Pan błogosławi i strzeże!

Szczęść Boże


Oficjalna Strona Parafii świętej Katarzyny w Łasinie
Opracował: Krzysztof Wiśniewski