sw.katarzyna
Diecezja Toru�ska
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie
Parafia �wi�tej Katarzyny w �asinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2017


1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej.W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego. Zachęcamy do odmawiania modlitwy jubileuszowej w 300-lecie koronacji -tekst w naszej Katarzynce.
2. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
4. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
5. Zapraszamy członków Żywego Różańca na Diecezjalną Pielgrzymką Rodziny Różańcowej w sobotę 26 sierpnia do Torunia na spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej u ojców Paulinów . Wyjazd plac przy kościele godz.9.00 . Zapisy u swoich Zelatorek
6. W środę, zapraszamy do modlitwy za przyczyną św. Ojca Pio ,połączonej z oddaniem czci relikwiom o godz.17.30
7. Chorych w szpitalu odwiedzamy w piątek .
8. Zapraszamy wszystkich członków oraz nowych kandydatów na pierwsze powakacyjne spotkanie scholii parafialnej w sobotę 26 sierpnia o godz.10.00
9. Bóg Zapłać za ofiary na remonty.
10. Chrzest dzieci 16 września .
11. Po raz kolejny pragniemy zachęcić każdego do podjęcia trudu pielgrzymkowego do Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Rywałdzie dnia 9 września , zapraszamy całe rodziny, dzieci młodzież osoby dorosłe i starsze –wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak. Razem będziemy szukać umocnienia naszej WIARY. Mamy nadzieję że jak co roku nie zabraknie chętnych by poświęcić czas Jezusowi i Jego Matce. Zapisy w biurze parafialnym, proszę podać swój PESEL. Koszt 20 zł
12. W nadchodzący czwartek 24 sierpnia dzień urodzin Ks. Krzysztofa Foligowskiego, wikariusza naszej parafii . Polecamy Ks. Krzysztofa Waszej modlitwie. Życzymy mu, by zawsze promieniował wokół siebie Bożym pokojem.

Wszystkim, którzy mają wakacje i urlopy, życzymy dobrego wypoczynku, udanej pogody i Bożego prowadzenia po wakacyjnych szlakach. Niech te dni będą też czasem zbliżenia się do Boga przez udział w niedzielnej Mszy świętej, codzienną modlitwę i piękno przyrody.

Szczęść Boże


Oficjalna Strona Parafii świętej Katarzyny w Łasinie
Opracował: Krzysztof Wiśniewski