sw.katarzyna
Diecezja Toruńska
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie
Parafia Świętej Katarzyny w Łasinie

Stowarzyszenia


Wspólnoty parafialne:

 • Liturgiczna Służba Ołtarza
 • Wspólnota Ojca Pio
 • Żywy Różaniec
 • Pustynia Miast
 • Schola Dziecięca
 • Odnowa w duchu Św.
 • Akcja Katolicka
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
 • Lso Seniorzy
 • Rada Parafialna
 • Caritas
 • Grupa Jana Pawła II
 • Duszpasterstwo Nauczycieli Łasin
 • Schola Dziecięca

  CANTATE DEO

  Schola parafialna nosi nazwę Cantate co z łacińskiego oznacza śpiewać. Schola CANTATE DEO to zespół młodych ludzi pełnych miłości do Boga i muzyki sakralnej-instrumentalnej, a capella , poważnej i niepoważnej ,chcących wielbić Boga poprzez śpiew. A tak to się zaczęło? Została założona na początku października 2002 roku przez organistę Pana Sławomira Domerackiego. W swoich szeregach skupiamy obecnie 22 osoby .

  W ciągu 11 lat istnienia Scholia reprezentowała naszą parafie w Koncertach Chórów Kościelnych Rejonu Grudziąckiego, brała udział w III Ogólnopolskim Przeglądzie Ulubione Pieśni Jana Pawła II w Wąbrzeźnie zajmując II miejsce ; w XIX Diecezjalnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Kowalewie Pomorskim otrzymaliśmy III miejsce; XI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnych SACROSONG 2011 roku zajęliśmy II miejsce . W tym roku zgłosiliśmy swój udział na II Chełmiński Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej w Chełmnie trzymajcie za nas kciuki ! Wielkim wyróżnieniem dla naszego zespołu było wykonanie wraz z innymi chórami naszej diecezji pieśni maryjnych ,podczas powitania kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Toruniu dnia 26 sierpnia 2013 roku.

  Naszym wspólnym celem jest śpiewanie na chwałę Pana Boga, ale także wyrażanie swojej wiary i samego siebie poprzez muzykę. Schola to miejsce spotkań wielu interesujących ludzi, nowych przyjaźni, Czas ćwiczenia piosenek, czyli prób, to oprócz ćwiczenia śpiewu i grania jest jednocześnie okazją do rozmowy na ważne tematy dotyczące wzrastania w łasce Bożej i rozwijania wiary, aby kroczyć radośnie przez życie ze śpiewem na ustach. Dzięki trwaniu we wspólnocie jaką jest nasza schola , ubogacamy się nawzajem, oraz pięknym śpiewem i graniem dajemy świadectwo radosnej i ufnej modlitwy do Boga.

  Nasz Opiekun !

  Opiekunem scholii dbającym o rozwój muzyczny i wokalny jest Pan Sławek organista naszej parafii Pan Sławomir Domeracki

  Duszpasterz! Bez Jego wsparcia modlitewnego, a także dopingu z ambony nie byłoby tak łatwo! Naszym Duszpasterzem i opiekunem duchowym jest ksiądz proboszcz Grzegorz Grabowski Śpiew a co to takiego? Poza luźnym i spontanicznym śpiewaniem na chwałę Jezusa, kładziemy nacisk na kształcenie słuchu i emisję głosu.

  A co śpiewamy?


  Śpiewamy przede wszystkim pieśni liturgiczne. Są wśród nich stare, powszechnie znane pieśni, jak i nowe
  Schola prócz niedzieli czynnie uczestniczy w parafialnych uroczystościach, takich jak: Boże Narodzenie, Triduum Paschalne, Boże Ciało, Bierzmowanie, I Komunia Święta, Odust Parafialny ...

  Śpiewamy podczas mszy o godz.12.15. w niedzielę Śpiewasz? Grasz? Dołącz do nas?! Grupa jest otwarta serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane wspólną modlitwą przez śpiew na próby w każdą sobotę o godz. 1000 w Domu Jana Pawła II. W wakacje schola nie ma prób odpoczywamy - by nabrać siły na cały kolejny rok szkolny. Informacje o próbach pojawią się we wrześniu.

  DZIĘKUJEMY !

  Nasze istnienie i sukcesy są efektem konsekwentnej pracy, wspieranej przez naszych Kapłanów, Pana Organistę a przede wszystkim przez naszych najbliższych .Dziękujemy naszym Rodzicom i wszystkim ,dzięki którym wierzymy,że kto śpiewa ,ten dwa razy się modli.

  Młodzieżowa schola parafialna w parafii świętej Katarzyny w Łasinie oficjalnie rozpoczęła swoją działalność jesienią 2013r. Funkcjonujemy z inicjatywy naszego obecnego proboszcza, księdza Grzegorza Grabowskiego . Śpiewacie? Śpiewamy! Fajnie, to będziecie śpiewać na niedzielnych Mszach świętych o godz. 9.30/msza młodzieżowa/ jakoś tak się zaczęło. Jako naszych opiekunów wyznaczono:

  Ks. wikarego Krzysztofa Fidorowicza muzyka: Ewę Jankowską

  Zachęcamy do współpracy i współtworzenia naszego małego, lokalnego dobra i piękna na chwałę Bożą!

  Panu naszemu pieśni grajcie,

  Wysławiajcie Jego święte Imię

  Alleluja

  Chwalcie Boga w Jego świątyni

  Chwalcie Go za potężne Jego czyny Chwalcie Go na harfie i cytrze !

  Chwalcie Go na strunach i flecie ! Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych:

  Wszystko co żyje niech chwali Pana !

  Alleluja

  / Ps. 150/

  Młodzieżowa Schola Parafialna

  Młodzieżowa schola parafialna w parafii świętej Katarzyny w Łasinie oficjalnie rozpoczęła swoją działalność jesienią 2013r. Funkcjonujemy z inicjatywy naszego obecnego proboszcza, księdza Grzegorza Grabowskiego . Śpiewacie? Śpiewamy! Fajnie, to będziecie śpiewać na niedzielnych Mszach świętych o godz. 9.30/msza młodzieżowa/ – jakoś tak się zaczęło.

  Jako naszych opiekunów wyznaczono:
  Ks. wikarego Krzysztofa Fidorowicza
  muzyka: Ewę Jankowską

  Obecnie największy trud zmagania się z nami ciąży na tym ostatnim. Początkowo nasz skład stanowiło kilka osób w wieku od 13 do … lat. W wyniku licznych rotacji składu i przejść na „emeryturę” części ekipy, scholę zaczęła tworzyć grupka kilku osób. Nie mamy jeszcze na koncie żadnych wybitnych osiągnięć, więc wszystko ciągle przed nami. Serdecznie zapraszamy do naszego grona wszystkie osoby chcące, lubiące i potrafiące śpiewać. Wymagany wiek? – a na ile się czujesz?

  Próby do niedzielnego grania i śpiewania odbywają się najczęściej w każdą sobotę po Mszy wieczornej, w domu parafialnym Jana Pawła II. Spotkania te polegają na nauce nowych pieśni i ćwiczeniach udoskonalających umiejętności wokalne. Zespół pragnie się rozwijać i powiększać, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy (pamiętajmy, że kto śpiewa modli się dwa razy).

  Zachęcamy do współpracy i współtworzenia naszego małego, lokalnego dobra i piękna na chwałę Bożą!

  Nasze hasło: JEŚLI CHCESZ DZIAŁAĆ NA NERWY KSIĘDZA PROBOSZCZA I ORGANISTY, DOPROWADZAĆ DO SZAŁU NASZYCH PARAFIAN, A PRZY OKAZJI ROBIĆ COŚ DOBREGO, SCHOLA MŁODZIEŻOWA ZAPRASZA W SWOJE SZEREGI

  Cieszymy się bardzo, kiedy podczas nabożeństw czy wspólnych adoracji, słyszymy jak kościół wypełnia się wspólnym śpiewem wszystkich zebranych. Nie zawsze udaje nam się czysto i ładnie zaśpiewać ale jest takie powiedzenie: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. A kto fałszuje, ten trzy razy się modli.

  Do zobaczenia w kościele na wspólnym wychwalaniu naszego Stwórcy!


  © Oficjalna Strona Parafii Świętej Katarzyny w Łasinie
  Opracował: Krzysztof Wiśniewski